Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach wiecznyprzyjaciel@zielen.kielce.pl tel: 721 650 030
Podstawą dbania o nasze zwierzaki – małe bądź duże, jest zawsze odpowiednia dieta. Zawsze gdy nasz podopieczny dostaje odpowiednio zbilansowane posiłki wzmacniamy jego odporność, kondycję fizyczną a także samopoczucie. Jeśli chodzi o szynszyle to dieta jest kluczowa a ich żywienie nie należy do najłatwiejszych, gdyż mają one konkretne wymagania, którym należy sprostać by zachowały zdrowie.
Rośliny ogrodowe i domowe wzbudzają ogromne zainteresowanie u kotów, które często traktują je jako przekąskę. Jeśli lubimy roślinki w domu to jako właściciele kotów powinniśmy pamiętać o tym, że wiele gatunków jest bardzo szkodliwych i nie powinny znajdować się w pobliżu zwierząt.
Pies podobnie jak człowiek potrzebuje wody. Oczywiście zwierzak nie będzie wybredny, aczkolwiek jako odpowiedzialny właściciel powinieneś wiedzieć co można mu podać do picia aby było to dla niego bezpieczne.
Papugi znane były już w starożytnym Egipcie. Pomimo swojego wieku wciąż pojawiają się ciekawe informacje na temat tych kolorowych ptaków.
Wspólnie z Urzędem Miasta Kielce wzięliśmy udział w akcji „Na naszym skwerze zimują jeże”, z inicjatywy pani Izabeli Złonkiewicz, która ma ogromne doświadczenie w tematyce jeży i pomogła wrócić do zdrowia już 36 jeżom. Akcja odbywała się na Skwerze im. Żeromskiego.
Jedzenie trawy przez psa może mieć podłoże żywieniowe, zdrowotne a także emocjonalne. W większości przypadków nie musimy się tym przejmować, gdyż źdźbła trawy stanowią przysmak dla psów i jeśli podjadają je od czasu do czasu, to jest to zupełnie normalne. Poniżej spróbujemy wyjaśnić dlaczego pies je trawę i kiedy należy się tym martwić.
Z kuwety powinny korzystać zarówno koty wychodzące na dwór jak i te pozostające w domu – jest to podstawą zachowania porządku przez kota.
Najmniejsze psy świata pochodzą z Meksyku, z miasta Chihuahua – stąd tez ich nazwa. Przypuszcza się, że ich przodkami były „techichi” – małe pieski, które były czczone przez ludy Azteków i Tolteków. Początkowo rasa występowała wyłącznie w odmianie krótkowłosej, obecnie mamy również chihuahua długowłose - pojawiły się one w wyniku krzyżówek genetycznych. Największą popularność psy zdobyły na przełomie XVIII i XIX wieku, kiedy zaczęły pojawiać się na wystawach. Dziś są rasą uwielbianą na całym świecie.
Jesień to szczególna pora roku dla większości zwierząt. By przetrwać zimowe przymrozki gryzonie już jesienią rozpoczynają gromadzenie pożywienia, zmieniają się także nawyki żywieniowe tych zwierzaków. Jak zatem urozmaicić jedzenie gryzoniom, które trzymamy w domach? Oto kilka pożytecznych uwag.
Zbliża się jesień i zima a więc warto wspomnieć o tym, byśmy pamiętali o ptakach, które nie odlatują do ciepłych krajów i zostają u nas na zimę. Jak im pomóc by czuły się zaopiekowane? Jaki karmnik wybrać? Oto kilka podpowiedzi.